Filip Derska
Zadzwoń: + (48) 534 300 055
Napisz : kontakt@inkoenergy.pl
Mateusz Makowski
Zadzwoń: + (48) 514 505 285
Napisz : kontakt@inkoenergy.pl

Systemy klimatyzacji


INKO ENERGY wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów wyspecjalizowało się w montażu wysokiej jakości systemów klimatyzacji. Naszym celem jest poprawa komfortu i jakości Państwa życia codziennego.

Działanie systemu klimatyzacji opiera się na pięciu kluczowych elementach: nagrzewnicy, parownika, sprężarki, skraplacza oraz zaworu rozprężnego. W części odpowiadającej za chłodzenie klimatyzatora, w parowniku następuje odparowanie czynnika chłodniczego przy wykorzystaniu zysków ciepła z pomieszczenia. Później czynnik chłodniczy w postaci pary przepływa do sprężarki, gdzie w wyniku sprężania wzrasta jego ciśnienie oraz temperatura. Gorąca para jest transportowana do skraplacza, w którym ochładza się i skrapla, a później jako ciecz przepływa rurami do zaworu rozprężnego. W tym miejscu ciśnienie i temperatura cieczy się zmniejszają. Następnie ciekły czynnik trafia znów do parownika i cykl powtarza się.
Typy klimatyzatorów

Najbardziej popularnymi systemami klimatyzatorów są:

  • Split – w układzie tym montowana jest jedna jednostka zewnętrzna, współpracująca z jedną jednostką wewnętrzną
  • Multi Split – jedna jednostka zewnętrzna połączona jest z kilkoma jednostkami wewnętrznymiProducenci

Jako firma przykładająca bardzo dużą wagę do jakości produktów, które oferujemy, w obszarze systemów klimatyzacji współpracujemy głównie z trzema producentami:

Gree

Gree to największe na świecie przedsiębiorstwo klimatyzacyjne zintegrowane z działem badań i rozwoju, siecią fabryk oraz centrum usługowo-promocyjnym. Codziennie ponad 10 000 inżynierów pracuje na sukces Gree, tworząc innowacyjne technologie i kontrolując wpływ produkcji na środowisko naturalne. Sezon 2018 Gree otwiera bogatą ofertą urządzeń z nowym, ekologicznym czynnikiem chłodniczym R32, który zwiększa efektywność urządzeń nawet o 10%. Jednostki Gree cechują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny oraz ponadprzeciętnym designem połączonym z nowatorską technologią.

Samsung

Samsung bardzo szybko przebija się na szczyt wśród producentów rozwiązań do systemów klimatyzacji. Dzięki ciekawemu wyglądowi oraz wysokiej technologii, takiej jak np. moduł AI - uczący się nawyków korzystania z klimatyzatora, czy też WindFree, która umożliwia niezwykle cichą pracę i energooszczędną pracę urządzenia.

Daikin

Daikin to więcej niż tylko ogrzewanie i chłodzenie. Daikin to najwyższa jakość i efektywność energetyczna dla wszystkich typów budynków. Firma ta wyznacza trendy w zakresie oczyszczania powietrza, zastosowanych filtrów oraz energooszczędności jednostek.