Fotowoltaika

System fotowoltaiczny - uniezależnij się od rosnących cen prądu

Inwestując w instalację fotowoltaiczną, uniezależniasz się od wahających się cen prądu, co stanowi nie tylko ekonomicznie korzystne rozwiązanie, ale również krok w kierunku zrównoważonego stylu życia. Dzięki własnej źródłowej energii słonecznej, możesz cieszyć się stabilnością kosztów energii i redukować swoje rachunki za prąd. To rozwiązanie zyskuje popularność nie tylko w dużych miastach, takich jak Katowice, Gliwice, czy Zabrze, ale także w mniejszych ośrodkach śląskich, takich jak Rybnik, Tychy, Bielsko-Biała, Chorzów i Ruda Śląska. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.

człowiek, specjalista, stojący nad wykonaną instalacją fotowoltaiczną - fotowoltaika INKO ENERGY

Z czego składa się system fotowoltaiczny?

Panele fotowoltaiczne

Są one zbudowane z półprzewodników i to właśnie w nich zachodzi reakcja fotowoltaiczna, która pozwala na zamianie energii słonecznej na prąd stały. Panele fotowoltaiczne, w celu zoptymalizowania ich pracy i uzyskania większej energii łączy się w moduły. Jako przedsiębiorstwo korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych rozwiązań producentów, mających stabilną pozycję na rynku.

Konstrukcja montażowa

Jest równie ważnym elementem jak panele fotowoltaiczne oraz inwerter, gdyż pozwala ona na przymocowanie instalacji do połaci dachowej bądź też jej osadzenie na gruncie. Najczęściej jest wykonana z elementów aluminiowych oraz stalowych

Inwerter fotowoltaiczny

Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie element instalacji fotowoltaicznej. Jego głównym zadaniem jest przemiana prądu stałego w prąd zmienny. Oprócz tego inwerter, za pomocą systemów MPPT, śledzi optymalny punkt mocy paneli oraz pełni funkcję zabezpieczenia instalacji w przypadku jej niepoprawnego działania.

Jakie są korzyści montażu paneli fotowoltaicznych?

Atuty INKO ENERGY jako montera systemu fotowoltaicznego

Lat doświadczenia
0 +
Termin montażu
< 0 dni

Najczęście zadawane pytania

Ilość energii wyprodukowanej z systemu fotowoltaicznego zależy od wielkości i efektywności zainstalowanych paneli słonecznych oraz warunków pogodowych, ale zazwyczaj jesteśmy w stanie dostosować projekt, aby sprostać Twoim indywidualnym potrzebom energetycznym.

Koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od wielkości systemu i dla klientów prywatnych waha się najczęściej pomiędzy 10 000 zł (dla najmniejszych instalacji) do 45 000 zł (przy instalacjach o dużej mocy). Istnieją natomiast liczne programy rządowe, takie jak Mój Prąd, Czyste Powietrze itp., które oferują dotacje, co skraca czas zwrotu inwestycji (średnio 5-6 lat od uruchomienia instalacji), a nasi eksperci z chęcią pomogą Ci zrozumieć wszystkie aspekty finansowe tego przedsięwzięcia.

Panele fotowoltaiczne najczęściej posiadają 25 lat gwarancji mocy oraz od 10 do 30 lat gwarancji produktowej. Inwertery natomiast w większości są objęte co najmniej 5 letnią gwarancją. Jako firma oferujemy natomiast inwertery o co najmniej 10 – letniej gwaracji.

Instalacja fotowoltaiczna to ekologiczne rozwiązanie, które pomaga w redukcji emisji gazów cieplarnianych, przyczyniając się do ochrony środowiska i tworząc zrównoważone źródło energii. Ma to duże znaczenie w zanieczyszczonych miastach Śląska takich jak Katowice, Gliwice, Bytom, Rybnik, Ruda Śląska czy też Bielsko-Biała.

Tak! Istnieją rządowe programy, m.in. Mój Prąd oraz Czyste Powietrze, które przeznaczają środki pieniężne na dofinansowania montażu fotowoltaiki. Jako firma oferujemy kompleksową obsługę w pozyskaniu dotacji.

Działamy głównie na terenie Śląska w miastach takich jak Gliwice, Katowice, Rybnik, Zabrze, Bytom i innych. Natomiast wykonujemy instalacje również na terenie województwa opolskiego, małopolskiego i mazowieckiego.