Klimatyzacja i wentylacja

Systemy klimatyzacji

Dostarczamy najwyższej jakości rozwiązania z zakresu systemów klimatyzacji i wentylacji, zarówno dla klientów prywatnych jak i firmowych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, w naszej ofercie znajdują się systemy renomowanych producentów, które spełniają najwyższe standardy techniczne, gwarancyjne oraz estetyczne.

Współpracujemy m.in. z Gree, Daikin, Sinclair oraz Samsung.

Nasze instalacje wykonujemy na terenie Gliwic, Katowic, Rybnika, Zabrza a także innych miast województwa śląskiego.

Jednostki zewnętrzne klimatyzacji powieszone na ścianie

Jak działa klimatyzacja?

Działanie systemu klimatyzacji opiera się na pięciu kluczowych elementach:

  • nagrzewnicy
  • parownika
  • sprężarki
  • skraplacza
  • zaworu rozprężnego.

W części odpowiadającej za chłodzenie klimatyzatora, w parowniku następuje odparowanie czynnika chłodniczego przy wykorzystaniu zysków ciepła z pomieszczenia. Później czynnik chłodniczy w postaci pary przepływa do sprężarki, gdzie w wyniku sprężania wzrasta jego ciśnienie oraz temperatura. Gorąca para jest transportowana do skraplacza, w którym ochładza się i skrapla, a później jako ciecz przepływa rurami do zaworu rozprężnego. W tym miejscu ciśnienie i temperatura cieczy się zmniejszają. Następnie ciekły czynnik trafia znów do parownika i cykl powtarza się.

Producenci w ofercie

Gree to największe na świecie przedsiębiorstwo klimatyzacyjne zintegrowane z nowoczesnym działem badań i rozwoju, siecią fabryk oraz centrum usługowo-promocyjnym.

Ponad 30 lat doświadczenia Gree to gwarancja rzetelności i jakości, na które marka niezmiennie kładzie największy nacisk. Gree dostarcza najlepsze rozwiązania z zakresu chłodnictwa i ogrzewnictwa klientom zarówno indywidualnym, jak i biznesowym, na całym świecie.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie gree.pl

Daikin to więcej niż tylko ogrzewanie i chłodzenie.Daikin to najwyższa jakość i efektywność energetyczna dla wszystkich typów budynków.

Firma ta wyznacza trendy w zakresie oczyszczania powietrza, zastosowanych filtrów oraz energooszczędności jednostek.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie daikin.pl

 

Samsung bardzo szybko przebija się na szczyt wśród producentów rozwiązań do systemów klimatyzacji.

Dzięki ciekawemu wyglądowi oraz wysokiej technologii, takiej jak np. moduł AI – uczący się nawyków korzystania z klimatyzatora, czy też WindFree, która umożliwia niezwykle cichą pracę i energooszczędną pracę urządzenia.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://www.samsung.com/pl/business/climate/