Filip Derska
Zadzwoń: + (48) 534 300 055
Napisz : kontakt@inkoenergy.pl
Mateusz Makowski
Zadzwoń: + (48) 514 505 285
Napisz : kontakt@inkoenergy.pl

Instalacja pompy ciepła


INKO ENERGY specjalizuje się w wykonywaniu instalacji pomp ciepła powietrze-woda. Posiadamy wykwalifikowaną i przeszkoloną kadrę, która posiada wymagane certyfikaty do wykonania profesjonalnej instalacji objętej serwisem gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym.

Pompa ciepła pobiera energię nagromadzoną w powietrzu która dzięki czynnikowi krążącemu w instalacji jest zamieniana na ciepło użytkowe pozwalające na ogrzanie domu oraz ciepłej wody użytkowej. Instalacja pompy ciepła składa się ze sprężarki, skraplacza, zaworu rozprężnego oraz parownika. Działanie pompy ciepła jest zbliżone do działania lodówki. Czynnik chłodniczy wrze w niskiej temperaturze na zewnątrz budynku, przez co w układzie rośnie ciśnienie. Następnie sprężarka zmienia stan czynnika w gazowy i jest on transportowany do skraplacza, gdzie oddaje ciepło. Później przechodząc przez zawór rozprężny czynnik znowu zmienia stan na ciekły i cały proces się ponawia. Jeśli pompa ciepła posiada dodatkowo funkcję chłodzenia, cały proces w tym przypadku następuje dokładnie odwrotnie.

Odbiornikami pompy ciepła mogą być zarówno instalacje ogrzewania podłogowego jak i kaloryfery.
Parametry pomp ciepła

Parametry pomp ciepła na które warto zwrócić uwagę:

  • COP – współczynnik efektywności. Mówi nam o stosunku ilości energii dostarczonej do pompy ciepła do ilości energii przez nią zużytej. Jeśli COP urządzenia wynosi 5 to znaczy, że by uzyskać 5 kW ciepła zużyje ono 1 kW energii elektrycznej.
  • SCOP – czyli współczynnik sezonowej efektywności. Dzięki niemu możemy obliczyć, ile prądu zużyje pompa ciepła w danym okresie czyli np. w sezonu grzewczego.
  • SPF – podobnie jak SCOP mówi nam o zużyciu energii w danym czasie, ale dotyczy rzeczywistych warunków pracy instalacji.

* Im wyższy współczynnik COP tym lepiej.
* Im wyższe współczynniki SCOP i SPF tym niższe rachunki za prąd towarzyszyć będą eksploatacji pompy ciepła.
Komponenty

Panasonic

Pracujemy wyłącznie na sprawdzonych komponentach, które cieszą się bezawaryjnym działaniem oraz dobrymi parametrami pracy. W związku z tym nawiązaliśmy współpracę z producentem Panasonic, którego jesteśmy autoryzowanym serwisem.

Panasonic to wiodący dostawca rozwiązań z zakresu ogrzewania i chłodzenia. Gromadząc doświadczenia od ponad 60 lat i sprzedając produkty do ponad 120 krajów świata, firma Panasonic zajmuje czołową pozycję w branży. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, które naprawdę czynią życie łatwiejszym, podejście marki do jakości produktów nie ma sobie równych w branży. Panasonic opiera się na japońskiej tradycji bezkompromisowej kontroli jakości, aby budować i wytwarzać doskonałe produkty, dostarczane klientom na całym świecie.